in

Danimarka’daki devasa rüzgar türbininden rekor enerji üretimi

DanimarkaVe rüzgar türbinleri Usain BoltU olarak da adlandırılan V164-8.0 MW’ın yükseltilmiş versiyonu 24 saatte ürettiği güçle yeni bir rekor kırdı.

Danimarkalı bir şirket MHI Vestas Offshore Rüzgar Rüzgar enerjisi alanındaki çalışmaları adını çok sık yaptı. Şirket Danimarka Osterild bir rüzgar türbininin umut verici bir prototipi üzerinde çalışıyor. 2012 yılında geliştirilen bu çalışma, 2014 yılında meyve vermeye başlamıştır. Büyük rüzgar türbini V164-8.0 MW'ın 9 MW'lık versiyonu şimdi yeni rekor.

220 metrede 38 ton ağırlığında olan rüzgar türbini, 21.134 metrekarelik bir alana sahiptir. Küçük bir karşılaştırma yapmak için, Londra'nın simgelerinden biri. London EyeBundan daha büyük olması dikkat çekicidir. 9 MW versiyonu beklendiği gibi geliştirildi. Son sonuçlara bakılırsa, beklenenleri sağlamayı başarıyor. Bu rüzgar türbini, Kuzey Denizi'nin zor şartlarına dayanacak şekilde inşa edildi. 216.000 kWhDaha fazla enerji üretmek mümkündü. Bu, onu tüm zamanların en enerji verimli rüzgar türbini yapar.

Bu rakamlara göre, 9 MW rüzgar türbinleri resmen yenilenebilir enerji sektörüne girebilir. Bu kayıt, enerji sektöründeki ne gibi değişikliklerin zamanı göstereceğine kapı açacak.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Red Dead Redemption 2 PC kekemelik için bir düzeltme aldı - ancak bir bedeli olabilir

Red Dead Redemption 2 PC kekemelik için bir düzeltme aldı – ancak bir bedeli olabilir

Şıklığı ve işlevselliği bir araya getiren bulut depolama alternatifi

Şıklığı ve işlevselliği bir araya getiren bulut depolama alternatifi