in

DJI drone’lar için uçak algılama sistemi: AirSense [Video]

DJI AirSense

Drone modelleri uçaklar için çok büyük bir risk oluşturuyor. Alanın en önemli ismi DJI imkb AIRSENSE ile bu sorunu çözerek.

Günümüzde drone'lar varsa de DJI imzalı modeller, oldukça üzerindemiş hale gelmiş durumda. Firmanın drone modelleri, başarısında olduğu olarak çıkabiliyor. Durum böyle olunca drone'lar uçaklar ve helikopter için büyük bir risk oluşturuyor. DJI, kendi drone modellerinde özel güvenlik sistemi kullanıyor. Dino'ların havalanı gibi hassas bölgeelere girmesi engellenebiliyor. Yan da araçların üstün yükselişi aşması önlenebiliyor. Ancak yeni AIRSENSE sistemi hepsinden çok daha monemli. Şu an sadece Matrice 200 ettik Mavic 2 Kurumsal Modeller arasında yer alan sistem, 250 gramın üstündeki tüm gelecek DJI drone modellerine konulacak deniyor. Peki bu sistem tam olarak ne işe yarıyor?

FAA, 2020 yılında tüm uçak ve helikopterlerde ADS-B vericisinin yapılması zorunlu kılıyor, İşte bu teknolojiyi temel alan AIRSENSE sistemi, drone pilotunun yaklaşan uçak ve helikopterleri kontrolcü ya da bağlı telefondan görüşmesine imkan tanıyor. Drone bitti ADS-B sinyallerini algılayarak çevre dostu hava aracılarının açık göstergesi sistem, böylelikle muhtemel büyük çarpışmaların engellenmesine imkan tanıyor. Kişilerin duymadığı ve göremediği araç hem görsel hem de sesli olarak aktaran güvenlik altyapısı, beşikler hayati önem arz ediyor. Bu sistem gelecek uçan taksiler için de önemli. AirSense'in yasal bir zorunluluk ile yapılmadığını belirten firma, ADS-B kirli gökyüzüünü herkes için daha güvenli hale getiriyor.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung Galaxy A10s, Moto E6, LG X2 2019 Renders and Specifications Leaked on Android Enterprise Site

Samsung Galaxy A10, Moto E6, LG X2 2019 Android Enterprise Sitesinde Sızan Render ve Teknik Özellikler

Samsung Galaxy Note 10 May Have Better Low-Light Photography Skills Than Galaxy S10 Series, Trademark Tips

Samsung Galaxy Note 10, Galaxy S10 Serisinden Daha Düşük Işık Fotoğrafçılığı Becerilerine Sahip Olabilir, Marka İpuçları