in

DxOMark’tan iPhone XR’ın kamera performansına şaşırtan puan

Apple'ın yeni bütçe dostu telefon iPhone XR sonunda DxOMark Score’u açıkladı. Kamera, yeni skoruyla ilk 10'da.

Apple, iPhone Xs ve iPhone Xs Max gibi daha uygun fiyatlı iPhone XR Model satış için de mevcuttur. Türkiye'de kasım ayının sonunda 7.399 TL'den Modelin satışları açıklanmamasına rağmen, Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, XR’in piyasaya sunulmasından bu yana en popüler ve en çok satan iPhone olduğunu söyledi. Telefonun Xs ve Xs Max modellerinden bazı farklılıkları var. LCD ekranlı cihazdaki en büyük farklılıklardan biri tek arka kamera Kurulum. Bu cihaz kamera performansını ne kadar etkiler?

Cihazın arkasındaki kamera 12 MP çözünürlük sunar. Optik açıklık 1: 1.8'dir. Model, DxOMark'tan alınan iPhone XR derecelendirmesine dayanıyor 101 puan En iyi kameralı akıllı telefonlar listesinde beşinci sırada yer alıyor. 1. sırada 109 puanla Huawei P20 Pro2. sırada 105 puan ile IPhone Xs Max o da.

İPhone XR ayrıca iPhone X'i DxOMark puanlarıyla geride bırakıyor. İPhone X 97 puan aldı. Video ve fotoğraf değerlerine ayrı ayrı bakarsak, iPhone XR'nin 103 fotoğraflı olduğunu görüyoruz. Ayrıntılar, renkler, ışıklandırma, en az iPhone Xs gibi etkileyici görüntüler yakalama gibi iPhone, zoom ve bokeh çekimleri üst segment modeli yakalayamıyor. Tek bir arka görüş kamerası olduğu için, kameranın iPhone Xs Max ile karşılaştırıldığında düşük performans göstermesi normaldir. Kameranın 96 video puanı var. DxOMark'ın ayrıntılı bir incelemesini burada bulabilirsiniz.

Yeni neslin IPhone modelleri

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stranger Things 3. sezon beraberinde bir sürprizle geliyor [Video]

Karşınızda hazırlanan taslak tasarımıyla Sony Xperia XZ4 Compact [Video]