in

Gigi Hadid’in davalık olduğu Instagram fotoğrafı

Gigi Hadid Instagram Başkalarıyla paylaştığı bir fotoğraf için bir ajans izliyordu. Telif hakkını ihlal ettiği iddia edilen Hadid, fotoğrafı kaldırmıştı.

Instagram'da paylaşılan fotoğrafları telif haklarıyla koruyan bir yasa var. Bu kanuna göreInstagram Kullanım Koşulları ve Topluluk Kurallarına göre, yalnızca başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal etmeyen Instagram'da içerik yayınlayabilirsiniz. Instagram'da paylaştığınız içeriğin telif haklarını ihlal etmemesini sağlamanın en iyi yolu, yalnızca kendiniz oluşturduğunuz içeriği paylaşmanızdır. " Denir. Herkes bu fotoğrafa göre kendi fotoğrafını kullanmak zorunda. Ama ünlüler instagram Kendilerini almasalar da fotoğraflarını paylaşırlar. Son zamanlarda dünyaca ünlü model budur Gigi Hadid ayrıca yaşadı. Hadid, bir ajans tarafından gülümsemesi için çektiği fotoğrafı kişisel Instagram hesabında paylaştı. Açıklamaya göre, ajans Hadid'e telif hakkı ihlali nedeniyle dava açtı.

Dava sonucunda, Gigi Hadid'In fotoğrafı telif hakkına girmemeye karar verildi. “Hadid, telif hakkını ihlal etmedi çünkü kamera için poz verdi ve bu yüzden de belirtildiği gibi, telif hakkını korumaya yardımcı olmak istediği birçok öğeye katkıda bulundu.” Sizde yapabilirsiniz New York Fotoğrafçı sokakları fotoğraflayan değildi. Gigi Hadid paylaştığı fotoğrafa katkısı olduğunu iddia ediyor ve takipçilerinin gülümsemesini yüklemeye odaklanmasını istiyor ve fotoğrafçısına orijinal kompozisyonunu vermek yerine talimat veriyor. Fotoğrafçılar normalde yaptıkları fotoğraflar için telif ücreti alma hakkına sahiptir. Ancak bu bir istisnadır.

Paylaşılan fotoğrafların telif hakkı için Gigi HadidFotoğrafçılık yoluyla gelir elde edebilmelidir. Hadid'in avukatları da bu durumu vurguladı. çünkü Kim Kardashian West Örneğin Instagram'da çok fazla takipçisi olan ünlülerin paparazzilerin fotoğraflarını paylaştığı zaten biliniyor. instagram Herhangi bir kısıtlama olmadığı için bu fotoğraflar daha fazla konuşuyor gibi görünüyor, böylece herkes bunları yorumlayabilir.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15k altında 15 Android telefonlar

Pics: Tsunami Uyarı Sistemi