in

Google’dan YouTube için “makyaj deneten” AR özelliği [Video]

YouTube üzerindeki en popüler videolar arasında makyaj videoları yer alıyor. Google da yeni AR özelliğini bu videolara ekliyor.

Google, YouTube için yeni artırılmış gerçeklik özelliğini müjdeledi. Hem markaların hem de izleyicilerin hayli hoşuna gidecek olan yeni özellik güzellik kanallarını hedefine oturtuyor. Platformun en popüler videoları arasında yer alan makyaj videolarına getirilen yeni eklenti sayesinde izleyiciler tanıtımı yapılan ruju videoyu izlerken kendi yüzünde deneyebilecek.

AR Beauty Try-On olarak adlandırılan bu özellik çalıştığında ekranınız ikiye bölünüyor ve üst tarafta içerik oynamaya devam ederken alt tarafta da ön kameranız aktif hale getiriyor. Yüzü tanıyan ön kamera videoda bahsi geçen rujun satışa sunulan tüm renklerini listeliyor. Burada rujları deneyerek kendi teninize en uygun olan veya duruşunu en beğendiğiniz rengi seçebiliyorsunuz. Ruj renklerinin hemen altında ise ürünün adı, markanın adı, rujun satış fiyatı yazılıyor. Ayrıca beğendiğiniz rengi hemen satın almak isterseniz, satış linkine de aynı panelden ulaşabiliyorsunuz.

Özellik henüz tamamen kullanılabilir durumda değil. Alfa aşamasına geçen bu özellik için ilk etapta MAC Cosmetics ile anlaşılmış. Önümüzdeki dönemlerde marka ve YouTuber iş birliklerinin ise elbette artması bekleniyor.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telecom Vendors Ask Prasad to Make BSNL Pay Rs. 3,000 Crores Dues

 Telekom Satıcıları Prasad'dan BSNL'yi Ödemeyi Yapmasını İstedi. 3.000 Crores Ücreti

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold’dan güzel haber