in

Huawei’den merak edilen Android One açıklaması

Bir süredir hayatımızda olan Android One, Google’ın işletim sisteminin modifiye edilmemiş versiyonunu akıllı telefonlarla buluşturuyor. Huawei cephesinden ise Android One işletim sistemli cihazlara ilişkin açıklama geldi.

Xiaomi, Nokia, General Mobile gibi pek çok üreticinin çeşitli modellerle dahil olduğu Android One programı, Huawei gibi bazı isimlere kadar yayılmış değil. Android kullanıcılarının bildiği gibi, Android One işletim sistemi kullanıcıları en sade Android deneyimiyle buluşturuyor. Yani firmaları Android üzerine giydirilmiş arayüzlerinden bağımsız bir deneyim geliyor. Bu da en yeni güncellemelere daha hızlı ulaşmak anlamına gelirken, arayüz giydirmesiyle oluşabilecek kısıtlamalardan da daha özgür bir deneyim yaşatabiliyor. Tabii uygulama üreticisinin kendi arayüzüyle sunduğu deneyime ne yazık ki erişmek mümkün olmuyor.

Huawei kullanıcılarının bildiği üzere Çinli üretici akıllı telefonlarında hayli övülen EMUI arayüzüne yer veriyor. Peki firma yakın gelecekte Android One’la çalışan bir cihaz düşünüyor mu dersiniz?

Görünen o ki Çinli üreticinin yakın gelecekte böyle bir planı yok. Firma yöneticilerinden Walter Ji’nin yaptığı açıklamaya göre firma şimdilik Android One’lı bir cihaza mesafeli yaklaşıyor. “Kendi pazarımızda böyle bir şey denedik ancak kullanıcıların mutlu olduğunu sanmıyorum.” diyen Ji, firmanın EMUI arayüzüne ne kadar güvendiğini de gösteriyor. EMUI arayüzü kullanım kolaylığını kendine esas alarak en akıcı deneyim üzerine yoğunlaşıyor. EMUI 9.0 ile beraber firma çok daha gelişmiş ve basit bir kullanım deneyimi amaçlıyor.

Mate 20 ailesinin tanıtımı

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple Pencil 2 ve orijinal Apple Pencil karşılaştırması [Video]

YouTube üzerinden ücretsiz film izleme dönemi