in

İlk resmi açıklama; Huawei, Android yaptırımı karşısında ne yapacak?

ABD Başkanı TrumpS Huawei Yaptırım kararlarından sonra Çince huaweiHareketten çıktı. Yaptırımlara karşı harekete geçmeleri gerekçesiyle şirket, kendi senaryolarını geliştirmeye başladığını duyurdu.

ABD Başkanı Donald TrumpÇin Huawei'ye karşı yaptırımlardan vazgeçmiyor. Huawei ve iştirakleriyle Trump tarafından kara listeye alınan şirket sayısı 70'e yükseldi. Bu kararın ardından yaptırımlar başladı. Açıklamadan sonra GoogleAçık kaynaklı lisanslar hariç olmak üzere, Huawei'nin donanım ve yazılım ürünlerinin devri dahil işini bıraktığını duyurmak.

İlk açıklama şirketin kurucusu ve başkanı Ren Zhengfei'den geldi. Şirket, Huawei’den gelen 70’in kara listesinin ve Amerika’daki ortaklıklarının ardından, bu tür aşırı bir senaryo için hazırlandığını söyledi. ABD, önlemeye uygulanan yaptırımların aşırı olduğunu bilmesine rağmen, Zhengfei, Huawei'nin performansı üzerinde çok fazla bir etkisi olmayacağını söyledi. Ren Zhengfei Yaptırımların Huawei'nin büyümesini durduramayacağını, ancak yavaşlatabileceğini söyledi.

JaponyaZhengfei, Huawei'nin herhangi bir yasayı ihlal etmediğini yineledi. Son kısıtlamalara rağmen, şirketin büyümeye devam edeceği, ancak daha yavaş bir hızda olacağına inanıyor. Reuters'e göre, Huawei'nin yıllık gelir artışı yüzde 20'nin altına düşebilir. Ren ayrıca, Huawei'nin bu aşırı senaryoya hazır olduğunu ve şirketin iyi olacağını da yineledi.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vivo Z1x India Launch Set for Today: How to Watch Live Stream, Expected Specifications, and More

 Vivo Z1x Hindistan Bugün için Piyasaya Sürüldü: Canlı Yayını, Beklenen Teknik Özellikleri ve Daha Fazlasını Nasıl İzlersiniz?

Battlefield 5, ücretsiz haftasonu denemelerinin üçlüsüne ev sahipliği yapıyor