in

iPhone kullanıcılarını üzecek iOS 13 detayı

Teknoloji devi Apple'ın yeni işletim sistemi WWDC 2019'da tanıtıldı. iOS 13iPhone'lardan önemli bir özelliği kaldırıyor gibi görünüyor.

İPhone XR hariç tüm yeni Apple modelleri 3B Dokunuş İşlev aktif. Bu özellik, ekrana uygulanan basınca bağlı olarak etkileşime izin verir. Bunu bilen kullanıcılar için, iOS 13'ün yeni sürümü kötü haber veriyor. İOS 13 ile tüm cihazların 3B dokunma işlevini "basınç tabanlı" olarak kaybettiği söylenir. Burada iPhone XR'nin bu kadar uzun bir basımla etkileşim dönemine başlayacağı söyleniyor. Bu özellik, "Titreşimli Dokunuş", şirketin titreşim motoruyla birleştirildiğinde, 3D Dokunuş ile aynı olmasa da benzer bir deneyim sunuyor. Daha önce de belirtildiği gibi, iPhone XR'de bu özelliğin olmayışı, dar çerçeveli bir LCD telefon yapmanın nedeni. OLED ekranı, X / X ailesinde iyi çalışan 3D Touch'ın yazılım ortadan kaldırılması için garip görünüyor. Kullanıcılardan çok fazla eleştiri var ve bu kararın sonbaharda en son sürümde kaldırılması bekleniyor.

Şirketin 3D dokunmatik donanım altyapısından edinilen bilgilere göre, bu modeller elimine edildi. Cep telefonlarının en büyük yeniliği kamera tarafı. XI ve XI Maks. Üçlü Arka Kamera, XR 2019 'ın Çift Arka Kamerası kullanılır. Bilgi, ters kablosuz şarj yapılmasını sağlayan daha hızlı bir FaceID sistemini barındıran modelleri içerir. Telefonlar, 7 nm + üretim işleminden gelen ve bu konuda çok güçlü olacak olan A13 Biyonik işlemci tarafından desteklenmektedir.

Xiaomi altı ekranlı kamera teknolojisi

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google releases web app for Grasshopper, a tool which teaches basic coding

Amazon’dan kargo taşımacılığı için ilginç drone [Video]