in

Merak edilen Huawei nova 5i için yeni teknik detay

Huawei’nin geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni modelinden taze bilgiler var. Yolda bulunan Huawei nova 5i, bir kez daha performans testinde boy gösterdi.

Amerika ile yaşadığı sorunlar, uygulamaya sokulan ambargo, Google’ın Android lisansını iptal etmesi gibi durumlar Huawei’nin yeni telefon tanıtmasını engelleyemiyor. İşte bu noktada firmadan Huawei nova 5i geliyor. Ay sonunda resmi olarak lanse edilecek denilen telefon, Geekbench üzerinde karşımıza çıktı. Daha önce 4 GB RAM ile görünen telefon, bu sefer teste 6 GB RAM taşıyan versiyonu ile girdi ve 1.516 ve 5.193 puanlar aldı. Daha önce duyduğumuz üzere cihaz gücün Kirin 710 işlemciden alıyor. 64 GB / 128 GB dahili depolaması bulunan model, microSD yuvasına da sahip olacak deniyor. 3.900 mAh pile üzerine kurulan nova 5i, 5,84 inç boyutunda bir 2310×1080 piksel LCD ekran üzerine kuruluyor. Ön kamerasının delik aracılığıyla ekrana entegre edileceği cihaz, bu açıdan bir çentik taşımayacak. Kaynaklara göre nova 5i arkasında üçlü bir kurulum taşıyor. Burada 24 megapiksel + 16 megapiksel + 2 megapiksel kurulumu karşımıza çıkıyor.

Bu model kutusundan Androide Pie ile çıkıyor. Ancak biliyorsunuz firma gelecek cihazlarında kendi işletim sistemini kullanmaya hazırlanıyor. Bu işletim sisteminin 2020 başında çıkması bekleniyor.

Amazon’un ilginç kargo drone’u

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keanu Reeves sürpriziyle Cyberpunk 2077 tarihi verdi [Video]

Facebook Users

 Facebook Kullanıcılarının Telefon Numaraları Çevrimiçi Veritabanında Açığa Çıktı, Yaklaşık Milyarlarca Yarısı: Rapor