in

MIT’den robotları insanlara bir adım daha yaklaştıran özel sistem

Robotlar gelişmeye ve bize yaklaşmaya devam ediyor. MIT Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı (CSAIL) tarafından geliştirilen yeni robot sistemi, duygu yaşını atlıyor.

İnsanlar bir nesneye baktıklarında veya bir nesneye dokunduklarında ne olduğunu kolayca anlayabilir. Ancak, robotlarda durum böyle değil. Ancak MIT CSAIL araştırmacıları bu sorunu çözmeye kararlı görünüyor. Robotik kolda KUKA markası gelsight Yukarıda da söylediğimiz gibi, ismini verdikleri bir sensör sistemi ekleyen araştırmacılar robotları insanlara bir adım daha yaklaştırıyor. Bu sistemin arkasında özel bir şey var. yapay zeka Seri. Bu yapay zeka, kumaşlar veya ev eşyaları gibi 200 farklı nesnenin 12.000 videosu üzerinde eğitiliyor ve robotun nesneye neyin dokunmakta olduğunu anlayabilmesi için sensör sistemi ile çalışıyor. Robotlara dokunsal duygular veren sistem çevreye de bakmalı ve düz bir yüzeyde veya keskin bir kenarda dokunma hissini görselleştirmelidir. Başka bir deyişle, sistem görme ve dokunma duyularını birleştirebilir. Bu gerçekten ilginç görünüyor ve gelecek için çok önemli. Bu sistem sayesinde gelecekteki robotlar kararları çok daha hızlı alabilir ve mobiliteleri yüksek / hassas olacaktır. Sistem robotları, manipüle etmek için ihtiyaç duydukları verileri azaltıp nesneleri kavramak için sistemi açıklar.

Sürekli gelişen robotlar, bugün hiç olmadığı kadar hayatımızın bir parçası. Bazı korkutucu senaryolara rağmen, robotlar hayatımızı çok daha kolay hale getiriyor. Tabii ki dizlerine birçok iş getiren robotik sistemler Onlar eşsiz yaratıcı düşünme Robotlar fiziksel çalışma için çok hazır görünüyor.

Uçağı için biyonik el sistemi

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selfie odaklı Xiaomi Mi CC9 ve CC9e hakkında ilk bilgiler ve fiyatlar

Samsung Galaxy Note 10 Pro

Samsung Galaxy Note 10 Pro tasarımına yönelik yeni sızıntı