in

PUBG Mobile yasağına “barışçıl” çözüm [Video]

PUBG MobilDağıtıcı Tencent dünyadaki oyuncular tarafından sevilmesine rağmen, oyunu Çin pazarına getiremedi. Şirketin yaratıcı fikri sorunu çözdü.

Popüler Battle Royale oyunları PUBGTencent'i dağıtan bir mobil oyunu var. En azından ana oyun kadar popüler PUBG Mobil Bir süredir garip bir problemle mücadele ediyor. Çin'de oyunun resmi olarak serbest bırakılması için uzun süre beklemiş olan Tencent bu onayı almamıştı. Sebepler açık değil, ancak birkaç olasılık var. Bunlardan biri, oyunun Çin için "vahşi" olduğudur. Aynı zamanda, Çin çevrimiçi oyunlarda ciddi kısıtlamalara tabidir. Ancak, asıl olasılığın "vahşilik ve oyun" olduğu söylenebilir. Çünkü Tencent, tüm bu sorunlara rasyonel bir çözümle bakıyor. Oyunun adını değiştiren firma, PUBG Mobile Barış için oyun Çin pazarındaki isimler.

Oyun neredeyse aynı kartlara ve özelliklere sahip eski bir oyun olsa da, adam öldürme animasyonunda ciddi farklılıklar var. Eğer mermiler sizi vuran diğer kullanıcıları vurursa, yeşil bir yazı animasyonu görüntülenir. Düşmanı öldürdüğünde, düşman diz çöküp elini kaldırır, gibi bir görünüme kaybolabilir. Öyleyse, öldürdüğünüz diğer kullanıcının öğelerini, orijinal oyunda göründüğü kutuda alabilirsiniz.

Oyun aslında Çin pazarında yayınlanmış olmasına rağmen, Tencent oyun içi satışlardan gelir elde edemedi. Bir yıldan fazla bir sürede, oyunu bir "para kazanma ünitesine" dönüştürmekle ilgili. Değiştirilen isim ve uygun şekilde yazılmış başvuru açıklamasıyla şirket, oyun içi gelir politikasını harekete geçirdi. Bu ilginç soruna "barışçıl" bir çözüm bulan şirket, Çin cephesindeki gelirini artırmayı planlıyor. Tabii ki, Tencent oyunun aynı olduğunu kabul etmiyor. Reuters'e yaptığı açıklamadaİki farklı oyun türüMsgstr "" "Yeniden adlandırılmış oyun için çıkan fragmanları haberlerde görebilirsiniz.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Honor 20 Pro

Bütçe dostu P30 Pro olarak geçen Honor 20 Pro için yeni görseller [Galeri]

İki yıl pil ömrü bulunan akıllı güvenlik kamerası: Amazon Blink XT2