in

Samsung akıllı telefonların dikkat çeken test sürecine yakından bakış [Galeri]

Samsung akıllı telefon test

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, özellikle Galaxy Note 7 felaketinden sonra telefonlarını çok daha iyi şekilde test ediyor. Yeni görseller işte bu test süreçlerini gözler önüne seriyor.

Akıllı telefonları tasarlamak ve üretmek oldukça zor. Ancak daha zor olan kısmı modelleri gündelik kullanıma hazır hale getirmek. İşte bunun için firmalar telefonlarını birçok teste sokuyor. Bu testler ile firmalar telefonlarının gerçek yaşam sonuçlarını daha satışa çıkmadan öğrenilebiliyor. İşte yeni yayımlanan fotoğraflar, Samsung’un telefonlarını nasıl test ettiğini karşımıza getiriyor. Burada baktığımız zaman ilk kamera kamera testleri karşımıza çıkıyor. Firma telefonların kamerasını hem bilimsel tablolarda hem de kontrollü gerçek şartlarda test ediyor. Termal kameralar ile telefonların farklı koşullarda ne kadar ısındığı test edilirken, oldukça gelişmiş bir su test sistemi de kullanılıyor. Aynı zamanda detaylı düşme, bükme ve telefonun üstüne oturma testleri de gerçekleştiren firma, olası kusurları / kötü sürprizleri cihazlar daha bize gelmeden belirleyebiliyor. Modellerin ses performansları için çok özel bir stüdyo kullanan Samsung, tüm tuşları defalarca basarak değerlendirmeye alıyor. Telefonların farklı iklim koşullarındaki performansını değerlendirmeyi de unutmayan firma, sürece gerçekten büyük önem veriyor.

Apple başta olmak üzere diğer üreticiler de buna benzer merkezler ile telefonlarını test ediyor. En başta da dediğimiz gibi Galaxy Note 7 faciası sonrasında özellikle pil tarafındaki testlere çok büyük önem veren Samsung, artık işi riske atmak istemiyor.

Firmanın ilk katlanabilir akıllı telefon modeli

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moto G8 Play, Moto G8 Plus, Moto E6 Play Renders Leaked Ahead of Launch Next Week

Moto G8 Oyna, Moto G8 Plus, Moto E6 Oyna

Vodafone’dan bütçe dostu kampanya