in

Samsung’dan akıllı televizyonları için “virüs” hatırlatması [Video]

Güney Kore'den teknoloji devi Samsunggeliştirdiği Akıllı TV modelleri için virüs odaklı Paylaşmada önemli bir paya sahip oldu.

İnternete bağlanan her akıllı ürün virüs riski altındadır. Bunu sık sık unuturuz, ancak risklerin farkında olmalısınız. Bu zaten oldu Samsung America bir video paylaşımı yayınladı. Doğrudan yukarıda görebileceğiniz bu videoda, şirket size Wi-Fi bağlantısı olan QLED TV'lerde "virüsleri bağımsız olarak" nasıl arayacağınızı gösterir. "Smart Security" menüsündeki ayarlara gidin. QLED şirketinin TV sahipleri her hafta virüsü taraması gerektiğini söylüyor. Bu özellik pek çok akıllı TV'ye dahil değildir ve Samsung tarafından sunulması çok hoş. Bu sorunun tekrar etmesi de önemlidir. İnternete bağlı her ürün mümkün olduğunca dikkatli olmalıdır. Bu ürün bir TV veya buzdolabı olsa bile.

Tabii ki yeterli değil. Yeni nesil Smart TV modelleri kurulabilir. Bu uygulamalar Samsung tarafından onaylanmış olduğundan, büyük bir risk yoktur, ancak hiç kimse% 100 emin değildir. En büyük tehlike kesinlikle tarayıcıdan kaynaklanıyor. İnternet tarayıcılı televizyonlar her şeyden önce büyük risklerle karşı karşıya kalmaktadır. Bu durumda, kullanıcı dikkatli olmalı ve özellikle "film / dizi sayfasından" kaçınmalıdır. Artan sayıda akıllı TV, bu yüzde gün boyu arttıkça daha fazla kötü amaçlı yazılımın ve saldırıların hedefi haline geliyor.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asus VivoBook 14 X403, VivoBook 14 X409, and VivoBook 15 X509 Launched in India

 Asus VivoBook 14 X403, VivoBook 14 X409 ve VivoBook 15 X509 Hindistan'da piyasaya sürüldü

Önemli değişiklik; işte e-Devlet’in yerini alacak yeni isim