in

Twitter, “retweet” kurallarını değiştiriyor

heyecan uzun zamandır tıkanan özelliklerden birine kavuştu. Artık retweet'ler çok daha "renkli" olacak.

Populer sosyal ağlar arasında yer alan heyecan, gündemin de takip eden platformlar sıralamasında kendine yer buluyor. Ancak aynı zamanda pek çok güncel içerik madde bildirimi ve viral içeriklerin dağıtımı ile ilgili en hızlı ve hızlı platformlardan biri olmasını başarıyor. Kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir özellik ise içerik paylaşımında yepyeni. Uzun zamandir retweet yapılan gönderilere GIF, fotoğraf veya video içeriği isteyen iste nihayet bu özelliğe kavuşuyor. Platform açıklaması açıklamada "Bugünden itibaren retweet'lerle yeni bir şey yapabiliyorsunuz. GIF ekleyebiliyorsunuz"Diyerek durumu müjdeliyor. "Tweet'lerinize eklediğiniz fotoğraflar, videolar ve GIF'leri, tıpkı normal bir tweet atar gibi retweet'lere bakın."Diyerek sistemi açıklayan platform, paylaşımları da daha özgür hale getiriyor. Uzun zamandır istenen özelliği GIF'le retweet yaparak kullanıcılarla paylaşan platformun orijinal paylaşımına buradan ulaşabilirsiniz.

Retweet'lere GIF iste iste Twitter'ın dediği gibi hayli kolay. Üstüneine yorum yapmak yapmak tweet'i "yaparak beraber retweet'le" kesintilerden sonra açılan panelin altında GIF ve fotoğraf taraması "tıklanabilir" hale geliyor. Ne yazık ki ki retweet'lenen içeriğe anket eklenemiyor.

Dilediğiniz GIF'i seçtikten sonra ise onu yorum yapınınızı da yapacağız. GIF'i ve yorumunuzu retweet'lenen içeriğin üzerine ekliyor.

Mobil cihazlarda kullanılabildiğini belirtelim. Twitter uygulaması üzurinden gerçekleştirilebilen özellik, tarayıcılardaki platforma girebiliyor ne yazık ki kullanılamıyor. Güncellemen ise kademeli dağıtıldığını belirtelim. Bazı cihazlarda henüz kullanıma açılmış değil. Ancak tüm araçlar özelliğe kavuşacak.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xiaomi Continues to Lead Indian Smartphone Market in Q2 2019: Counterpoint

Xiaomi, ikinci çeyrekte Hindistan akıllı telefon pazarına liderlik etmeye devam ediyor

Ücretsiz tarayıcı oyunu sosyal medyada kazanın Sneeter

Ücretsiz tarayıcı oyunu sosyal medyada kazanın Sneeter