in

Twitter’dan Ramazan ayına özel “emojili hashtag’ler”

heyecan her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan için hashtag ve emoji çalışmasını müjdeledi. Aralarında Türkçenin de olduğu 7 dilde 3 yeni emoji geliyor.

Film, dizi ve özel etkinliklerde, hashtag'lerin yanına gelecek şekilde emoji çalışmaları yapan heyecan, onun yılı Ramazan için de Sahur Kandil kelimelerini de içeren emojiler müjdeliyor. Bu sene de gelenects vazgeçmeyen platform platform 3 yeni emojili hashtag'i duyurdu. Resmi blog yapılan açıklamada İngilizce, Arapça, İspanyolca, Türkçe, Hintçe, Bengalce ve Bahasa dilinde hashtag'lerin kullanılabileceği belirtiliyor. Ramazan'Dışarıda, Kandil ettik Sahur dile getirerek açılıyorcağınız hashtag'ler ile emojileri açabilirsiniz. Ramazan'a özel hashtag il hilal emojisi, sahur hashtag'i ile bardak içi yoğurt ve hurma emojisi, kandil hashtag'inde ise gaz lambası emojisi yapılır.

Twitter, bunun yanı sıra Ramazan'daki platforma hakim olan içerikler konusunda veri de paylaşıyor. Suudi Arabistan birinci sıraya otururken onu Endonezya, Malezya, Mısır ve Amerika'da takip ediyor. En sık kullanılan hashtag'lerde ise birinci sırada "Kur'an" (Kuran) yeralıyor.

Twitter'da bu yıl bir tane "Ramazan'a özel içerik" yayınlanıyor. Hia Dergisi ne yazık ki Arapça. Bu içeriklerde Ramazan için özel yemek ve içecek tarifleri paylaşılıyor.

Instagram'da uygulama içi alışveriş özelliği

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Assistant Gets New Ambient Mode, Voice Command Support for WhatsApp Audio and Video Calls

 Google Asistan, WhatsApp Sesli ve Görüntülü Aramalarda Yeni Ortam Modu, Sesli Komut Desteği Alır

Polaroid

Polaroid OneStep 2’ye Stranger Things dokunuşu