in

Yüzler gülüyor; bitcoin büyük bir yükselişe geçti

Kripto para birimi Bitcoin, son derece yine de çok ciddi bir yükseliş trendine girdi. Pazarın lideri koruma yer alan kripto para, sahiplerini yüzünü güldürüyor.

2013 yılında değeri am dolar olan Bitcoin, 2017 yılında önce inanılmaz hızlı şekilde yükselmiş sonra sonunda büyük biriyle birlikte 20 bin dolara ulaşması beklenirken 8 am dolarlara kadar gerilemişti. Aradan uzun süre boyunca istikrarlı bir yükseliş gösteren izleyen popüler para birimi, son günlerde yine ciddi bir artış yaşıyor. 24 saat boyunca geçen süre 10'dan fazla değer alıyor 12,565 dolar değerlerinde geziyor. Değeri düşükken satın alanların yüzünü güldüren para birimi, toplam 234 milyar dolar piyasa değerine de ulaşmış durumda. Yeni yaklanan ivme göstergesi tüm kripto piyasa değeri ise 361 milyar dolara kadar yükseldi. Facebook'un 2020'de gelecek yeni kripto para birimi Terazi ile daha da büyüyecek pazar, ekonominin canlandırılması gözler önüne seriyor ve verilen ayarlar ile blok zinciri temelli ekonomileri şekillenmeye devam ediyor. 330 dolarlık değeri ve 35 milyar dolarlık toplam piyasasıyla hemen altında Bitcoin'in hemen altında Ethereum yer alıyor. Ethereum'da da yüzde 5'in üzerinde bir artış mevcut.

2008 Yılında Satoshi Nakamoto (Kim oldugu halen kesin Değil) Tarafından Deneysel Olarak başlatılmış, herhangi, Bir merkez bankası, resmi Kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi, Bir Üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen Bir kapı dijital para Bitcoin birim olarak geçiyor.

Yapay hayat katan yapay zeka

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple iPad 2'yi öldürmek isteyen 10 Tablet

Amazon India to Weed Out Single-Use Plastic Packaging by June 2020

 Amazon Hindistan Haziran 2020'ye Kadar Tek Kullanımlık Plastik Ambalajları Ayırdı